Slow life w mieszkaniu
Slow life w mieszkaniu

Przyszło nam żyć w czasach, gdy słowo „szybko” jest najbardziej pożądane. W pracy wszystkie obowiązki trzeba wykonywać jak najszybciej —na wczoraj, po powrocie do domu przygotowanie szybkiego jedzenia lub zamówienie gotowego „ fast foodu”, nawet już odpoczynek przestał być slow, bo przecież odpoczywać też trzeba szybko, żeby mieć jak najwięcej czasu na jeszcze więcej obowiązków. Dominuje przecież przekonanie, że aby osiągnąć sukces, nie można niczego robić wolno, a trzeba jak najszybciej. Taki tryb życia prowadzi do przemęczenia, depresji i chorób fizycznych. Jeśli już Twoja praca wymaga od Ciebie bycia fast, to stosuj się do zasad slow life w mieszkaniu.

Slow life, o co tu w ogóle chodzi?

Czy masz czasem wrażenie, że życie ucieka Ci przez palce? Cały czas wydaje Ci się, że etap życia, na którym właśnie się znajdujesz jest przejściowy? Przecież jak tylko osiągniesz sukces, to zwolnisz i odpoczniesz. Jednak po każdym sukcesie pojawia się ochota na więcej i chcesz to osiągnąć jak najszybciej, więc ten stan przejściowy rozciąga się, a Ty cały czas czekasz, aby w końcu zacząć żyć. Tymczasem odpoczynek, ale taki bez poczucia winy, jest konieczny. Jeśli nie zwolnisz tempa, nie usiądziesz, nie poświęcisz chwili na rzeczy, które sprawiają Ci prawdziwą radość, nie zaczniesz żyć naprawdę. Musisz sobie pozwolić na wolniejsze tempo. Oczywiście nie chodzi o to abyś wszystkie swoje obowiązki wykonywała jak najwolniej, ale o to abyś znalazła swoje własne tempo, abyś przed podjęciem decyzji dała sobie czas na dokładnie przemyślenie i przeanalizowanie wszystkich opcji. A po powrocie z pracy, nie zasiadaj to zrobienia tego, z czym nie udało Ci się zdążyć w trakcie dnia pracy, znajdź czas dla rodziny przyjaciół, weź długą kąpiel zrelaksuj się.

Slow life w mieszkaniu — projektuj i wybieraj bez pospiechu

Urządzanie mieszkanie wiąże się z podejmowaniem ogromnej liczby decyzji, jakie kolory, materiały czy rozwiązania zastosować. Nie śpiesz się z wyborem, nie zdawaj się na zdanie innych. To ma być miejsce, które pozwoli Ci odpocząć, zrelaksować się, spędzić czas z najbliższymi, powinno być jak najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Nawet, jeśli mieszkasz sama, to nie powinno być to, tylko i wyłącznie miejscem, do którego będziesz wpadała się przebrać, wziąć prysznic czy się wyspać. Zgodnie ze slow life w mieszkaniu powinnaś zorganizować sobie miejsce, gdzie będziesz mogła odpocząć, zapalić zapachową święcę i oddać się przemyśleniom lub po prostu wypić kubek ciepłej herbaty.

Slow life w mieszkaniu — ponowne wykorzystanie materiałów

Bardzo często do aranżacji mieszkania, w stylu slow, wykorzystuje się przedmioty, które wylądowałyby na śmietniku. Slow life w mieszkaniu, to życie w zgodzie z naturą. Wielu rzeczom, które wydają się już być bezużyteczne, możesz dać drugie życie, przerabiając je na meble czy dekoracje. Ze szklanej butelki po napoju zrobisz ciekawy wazonik, z europalet — łóżko. Ogranicza Cię tutaj jedynie własna wyobraźnia. A takie własnoręcznie wykonane meble i dekoracje na pewno pomogą Ci się zrelaksować, a także sprawią ogromną radość.

Slow file w mieszkaniu, to przede wszystkim wygoda

Dobierając meble do mieszkania pamiętaj by były one wygodne. Miękkie fotele, sofy, pufy, na których wyciągniesz nogi po ciężkim dniu w pracy, przejażdżce na rowerze lub wycieczce w góry. Slow life, to przecież nie bierność i przesiadywanie na kanapie przed telewizorem, wręcz przeciwnie to znalezienie czasu na odpoczynek według swoich zasad i w swoim własnym tempie.

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Pobieranie danych...
Sklep internetowy Shoper.pl